DARIUSZ KULA
Polska

Od ponad 30 lat zajmuje się zawodowo fotografią, wciąż doznając fascynacji tą dziedziną.
Tej samej, gdy już jako dziecko odkrywał jej niezwykłą magię. Dzisiaj dochodzi fascynacja nowymi technologiami i nieskończonymi możliwościami przekraczającymi percepcję i możliwości czasowe współczesnego człowieka. Dostępność nowoczesnych technologii rejestracji obrazu, ruchu, dźwięku, nadają fotografii nieustannego przyspieszenia, a jednocześnie rozproszenia w różnorodności dostępnych mediów.

Fotografia rozumiana właściwie pozwala na ciągły, wszechstronny i wyjątkowo interesujący rozwój. Nieustannie pobudza wyobraźnię i pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, dzięki którym możliwa jest realizacja każdego, nawet najtrudniejszego, zadania. Od ponad 20 lat wykonuje też zdjęcia lotnicze, najczęściej fotografując region pomorski, Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk – miasto pełne wspaniałych zabytków oraz zmieniających się i nieodkrytych przestrzeni.

Ważnym doświadczeniem była praca fotoreportera prasowego w latach 90. XX w. w dziennikach, tygodnikach, miesięcznikach. Między innymi w pierwszej powojennej edycji codziennej „Gazety Gdańskiej”.

Od 1992 r. prowadzi własną Agencję Fotograficzną Dariusz Kula – Studio zajmując się profesjonalną fotografią – w tym z wielką pasją fotografią panoramiczną, a także filmem, dźwiękiem i grafiką. Dysponuje również ponad 30-letnim, stale rosnącym archiwum zdjęć…
Ta myśl jest dla niego od wielu lat aktualna:
„Najlepszego zdjęcia w życiu jeszcze nie zrobiłem i mam nadzieję, że nigdy mi się to nie uda”.

www.fotokula.pl