Ponoć wszystko co piękne i miłe kiedyś dobiega końca… Zaplanowany na okrągły rok projekt Ostańce Próśb zatoczył bujną i pełną doświadczeń pętlę, zatrzymując się na tej samej karcie w kalendarzu choć z pewnością zbyt wcześnie aby można było z satysfakcją powiedzieć że „zrobiliśmy już wszystko”
…Otóż po zaledwie roku pracy mamy pełną świadomość, że „zrobić wszystkiego” w przebogatym temacie kapliczek kaszubskich oraz skandynawskich kościołów nie będziemy w stanie nigdy. Spotkać każdego żyjącego Świadka, odnaleźć każdy ślad, poznać każdy skrawek historii.. Sporo się nauczyliśmy w czasie tego roku; mieliśmy też ku temu wiele sposobności, tak wiele się zadziało na tak wielu płaszczyznach, że doświadczenie pracy przy projekcie Ostańce Próśb z pewnością zostanie w każdym z nas już na zawsze.. Było wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy, była duma z osiągnięć i mnóstwo zdarzeń których nie da się inaczej określić niż po prostu „niesamowite”.. Z pozostałych zapewne będziemy wyciągać twórcze wnioski zarówno w naszym życiu zawodowym jak i prywatnym. Jakkolwiek blaski pochwał na jakie natrafiliśmy w związku z naszym przedsięwzięciem podrażniły chwilowo nasze próżności, największym acz niewymiernym sukcesem z którego jesteśmy dumni nad wyraz, była możliwość bliskiego spotkania tak wielu wspaniałych, oddanych wspólnej sprawie i pomocnych ludzi. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Rozmówcom i Pomocnikom na Kaszubach, bez których nie dotarlibyśmy do tych wszystkich kapliczek, które udało się znaleźć dzięki Ich zaangażowaniu i przychylności. Dziękujemy! Chcielibyśmy mieć nadzieję, że i nam udało się zostawić promyk radości w Waszych domach i być może sercach.. Dziękujemy także naszym niezastąpionym Wolontariuszom, którzy swoim anonimowym wysiłkiem dyskretnie choć żwawo popychali wszystkie małe i duże prace do przodu. Spośród takich dobrych skrzatów szczególnie dziękujemy:

Maciej Ślepowroński
Mirek Sulewski
Martyna Mieczkowska
Paulina Karal
Aleksandra Wachowska
Urszula Dudek
Kinga Brzeska
Patrycja Zmuda
Magda Głowacka

oraz
Iwona Gilarska
Joanna Lubiejewska
Małgorzata Rajchman
Urszula Zerek
Piotr Reclaf
Monika Reclaf
Lech Elwart

…ale nie dajcie się zwieść pozorom tych pożegnań, piękne rzeczy trwają wiecznie a my wcale nie mamy zamiaru żegnać się z tematem kaszubskich kapliczek, nawet mamy już z nim związane pewne plany… Zatem śledźcie naszą stronę www.ostanceprosb.pl i zaglądajcie do wszystkich napotkanych kapliczek, bo tam też będziemy! Zatem do ?zdrzeniô! :)

Zespół Ostańców